Fryzury komunijne dla dziewczynek

Coraz to nowsze uczesania włosów odciskają swoje piętno na uroczystości, która jeszcze jakiś czas temu była skromnym przyjęciem rodzinnym z hucznymi prezentami dla szczęśliwców.
Aktualnie zwiększa się presja na rodzicach przez same dzieci, aby przyszła uczestniczka Komunii Świętej była niemalże miniaturką siebie, ukazującą swój przyszły wygląd na ślubnym kobiercu w niedalekiej przyszłości ( tak czas szybko "zapieprza" 🙂 ).

Zastanawiające jest, to kiedy i czy minie moda na kupowanie kosztownych prezentów, zaklepywanie jednych z droższych restauracji w okolicy na tą okazję.

Znając życie, moda na takie komunijne imprezy nie minie szybko. Dlatego też trzeba jako tako się dostosować, aby nasza pociecha nie była pokrzywdzona w gronie szykownych dziewczynek.

Dziewczynka w wieku komunijnym jest już bardzo dobrze świadoma swojego wyglądu. W związku z tym, że jest wprawdzie małą kobietą, powinniśmy liczyć się z jej zdaniem, jak chce ona wyglądać. Oczywiście, gdy dziecko fantazjuje i popada w "urodowe" skrajności, to rodzic ma obowiązek naprowadzić pociechę na prawidłowy tor. Oczywiście mam na myśli konstruktywny dialog z przyszłą komunistką :).

Fryzjerzy mają często obraz tego, że to rodzic wywiera presję, aby dziewczynka miała nietuzinkową fryzurę. Nie każda młoda osoba pragnie wyróżniać się z tłumu. Takim zachowaniem możemy zepsuć jedno z ważniejszych okoliczności. Dziecko pod naporem obcych spojrzeń może czuć się skrępowane, co będzie bardzo dobrze widoczne na fotografiach, a one zostają na lata.

Na pocieszenie można dodać, że są również widoczne naturalnie rozpuszczone długie włosy. Niekiedy widać warkocze wykonane z długich włosów, a dodatkiem do niego są wianki. Dodają one klimatu komunijnego, który niestety kontrastuje się z widokiem miniaturek panien na uroczystość ślubną.

Dlatego też drogie mamy pamiętajcie, że fryzury komunijne nie powinny być Waszą osobistą wizualizacją, lecz wspólną wizją z dzieckiem. Najlepiej długo przed tym świętem, bo jak wiadomo i mała kobietka lubi często zmieniać zdanie na temat tego, jak chce wyglądać na swojej uroczystości. Niech ma tylko najlepsze wspomnienia ze swojego dzieciństwa i pod żadnym pozorem nie zabierajmy tego! Życzymy wyłącznie najlepszych wspomnień z "imprezy komunijnej" ;).

Poniżej krótka seria zdjęć fryzur komunijnych: